وبلاگ آس
آرايشگری مدرن و سیستم به روز رسانی آرایشگاه ها

آرایشگری مدرن و سیستم به روز رسانی آرایشگاه ها

آرایشگری مدرن

در میان عده زیادی از مردم همچنان آرایشگری  یک حرفه تجربی شناخته می شود و کمتر آن را به صورت یک دانش در نظر می گیرند، در حالی که در همه جای دنیا با توجه به نیازهای روز بشر امروزی، آرایشگری مدرن تبدیل به یک علم شده که مرتب نیاز به بروزرسانی دارد و حتما آرایشگرانی که قصد دارند در این رشته به موفقیت دست پیدا کنند، نیاز آموزش های مدرن و به بروزرسانی دانش آرایشگری خود دارند. به همین جهت است که در کشورهای مختلف دنیا رشته آرایشگری به عوان یک رشته کاربردی در موسسات فنی حرفه ای و علمی کاربردی تدریس می شود. از این رو بحث آموزش در حرفه ای آرایشگری مدرن امروزی بسیار پر رنگ به شمار می رود و دیگر نمی توان با یک دیدگاه سنتی انتظار موفقیت در این حرفه را داشت. در این مطلب به آرایشگری مدرن و سیستم به روزرسانی آرایشگاه ها اشاره می نماییم.

لزوم به روز بودن آرایشگران و آشنایی با آرایشگری مدرن

همانطور که پیشتر ذکر کردیم آرایشگری دیگر به مانند گذشته یک حرفه تماما تجربی به شمار نمی‌ رود و در کنار تجربه می بایست علاقمندان این رشته حتماً آموزش های به روزی را زیر نظر کارشناسان مجرب و با تجربه و دارای علم روز بگذراند. به عنوان مثال فردی که در زمینه آرایشگری مدرن حرفی برای گفتن دارد حتما دوره های مختلفی از جمله گریم، بهسازی پوست صورت و اصول زیبایی شناسی که به تطابق روش اصلاح مو با صورت فرد مربوط می شود را گذرانده و و در عین حال سال به سال با مدل های جدید اصلاح مو و آرایش صورت نیز آشنایی کافی به دست آورد. همچنین یک آرایشگر می ‌بایست مرتب با جدیدترین و مناسب ترین محصولات مرتبط با پوست و مو آشنایی داشته باشد و بتواند برای حل مشکلات و همچنین برآورده کردن خواسته‌ های مشتریان خود از بهترین تجهیزات و همچنین مواد و محصولات موجود در بازار استفاده نماید.

باید در نظر داشت که دست مشتری امروزه برای انتخاب آرایشگر و آرایشگاه، بسیار باز است و گزینه های بسیاری پیش روی او قرار دارد. در صورتی که یک آرایشگر بتواند بهترین و به روز ترین متدهای کار را به کار گرفته و مشتریان خود را راضی نماید، نه تنها آنان را به مشتری دائمی و وفادار خود تبدیل می کند، بلکه قطعاً آنان استفاده از خدمات آرایشگر و آرایشگاه مورد نظر را به آشنایان خود نیز توصیه می نمایند و این خود می ‌تواند بهترین بازاریابی برای آرایشگری مدرن باشد. زیرا این روش که به بازاریابی دهان به دهان شهرت دارد، بدون صرف هزینه برای آرایشگران صورت می گیرد و به علت اینکه فرد مشتری، فردی ذی نفع نمی باشد، تبلیغات دهان به دهان وی برای آرایشگاه مورد نظر، بیشتر روی افراد مخاطب تاثیر می گذارد.

به روز رسانی آرایشگاه ها

وقوع مسائلی همچون بحران کرونا نشان داد که مشاغل سنتی نمی توانند تا ابد همان شکل سابق خود به کار ادامه دهند. به عنوان مثال در صنف آرایشگری مدرن حتماً تغییرات بسیاری باید رخ دهد تا شرایط برای این دوران مناسب تر گردد. حتماً در یک آرایشگری مدرن که خود را برای مقابله با ویروس کرونا به ‌روزرسانی کرده است، فاصله ‌گذاری اجتماعی میان مشتریان باید به خوبی رعایت شود. در واقع باید بین صندلی‌ها فاصله حداقل دو متر وجود داشته باشد و و مشتریان زیادی نیز در صفحه انتظار در صندلی ها ننشسته باشند. بدین منظور استفاده از سیستم نوبت دهی به ویژه سیستم های نوبت دهی و رزرو آنلاین برای آرایشگاهها خیلی به کار می آید. همچنین آرایشگاه هایی که خود را به روز می ‌کنند از نرم افزارهای حسابداری و مدیریت مشتریان استفاده می ‌کنند که برای آنان بسیار کاربردی است. این سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری امکان تبلیغات، ارسال انبوه پیامک و ایمیل را نیز برای آرایشگاه ها به همراه دارد که می‌ تواند در داشتن تبلیغاتی هوشمند برای آنان بسیار کاربردی باشد.

سالن آرایش آس با سالها تجربه در زمینه آرایش و پیرایش آقایان با مدیریت محمد کاشانی در زمینه استفاده از دانش روز آرایشگری و همچنین استفاده از از سیستم های مدرن روز برای ارتباط با مشتریان و ارائه خدمات به عنوان آنان بسیار خوش نام بوده و در این دوران سخت کرونا نیز برای ارائه خدمات بهتر و آرامش خاطره مشتریان خود خود بهترین شرایط را برای آنان فراهم نموده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *